Resistors WH25-15RJI Canbus Control Unit Module Anti Error Dashboard Error Adapter Canceller Set
SKU K-5992084 Κατηγορία
Share:
Περιγραφή
IntroThis module is meant to replace the burnt or defective original module.
This listing is for a PAIR of 15 Ohm Resistors to fix the fast flash problem on the Range Rover L322 2010 Headlights / Taillights conversion.DescriptionWe recommend 15 Ohm resistors to be used for the headlights and also rear lights.
The original lights used normal bulbs which draw more current than the LED bulbs.
This resistor will also stop the check indicator bulb message that can display in the dash.
The terminals provided are ideal for soldering short wires and have 2 mounting holes if required.
Resistor Anti Error Module
Resistance: 15 ohm
Product Range: WH Series
Power Rating: 25W
Resistance Tolerance: +/- 5%
Resistor Terminals: Solder Lug
Voltage Rating: 560V
Resistor Element Type: Wirewound
Temperature Coefficient: +/- 50ppm/°CFitting and InstallationFitting instructions not included